PRÍBEH profesionála v oblasti recyklácie dreva

DREVO-Rec Recycling s.r.o. bola založená v októbri 2011 ako dcérska spoločnosť spoločnosti HolzREC Recycling & Verwertung GmbH.

Spoločnosti HolzREC Recycling & Verwertung GmbH začala svoju činnosť v júli 2001 len s dvoma zamestnancami, kedy  bolo recyklované drevo dovážané z okolitých firiem a drvené na ploche prenajatej v Unterradlbergu. Na jeseň 2004, bolo dané povolenie na výstavbu administratívnej budovy so skladovými priestormi na súčasnom mieste v Herzogenburgu. V roku 2007 získala spoločnosť HolzREC zákazku na likvidáciu recyklovaného dreva pre mesto Viedeň. Vozový park sa tak rozrástol o ďalšie kamióny a rozšírila sa skladová plocha. V roku 2013 nasledovalo najvýznamnejšie rozšírenie skladovacej plochy HolzREC na cca. 4 hektáre vrátane servisnej haly, podnikovej čerpacej stanice a prístavby skladu. V roku 2015 bola dokončená kompletná prestavba vozového parku na emisnú normu Euro VI (najmodernejšia trieda). V roku 2019 boli zmodernizované procesy v logistike z pohľadu digitalizácie a bol zavedený softvér „ErdMobile“, ktorý zabezpečuje bezpapierové, rýchle spracovanie.

 

 

Spoločnosť Drevo-Rec Recycling s.r.o. je spoľahlivý partner pre obce a mestá, domácnosti, podnikateľov, výrobné podniky a zberné dvory. Ponúkame nielen ekologickú likvidáciu, ale tiež cenovo optimalizované koncepty, ktoré dosahujeme našou vlastnou dopravou, kontajnerovými systémami, drvičmi a našimi partnermi. Našim cieľom je ponúknuť flexibilitu, profesionalitu a individuálny prístup.

 

Profesionáli v oblasti recyklácie dreva Drevo-Rec

TRVALO UDRŽATEĽNÁ SPOLUPRÁCA s partnerskými spoločnosťami

Spoločne a efektívne. Vytvára sa spoločný recyklačný cyklus s partnerskými spoločnosťami. Drevo-Rec zbiera odpadové drevo z recyklačných a zberných  dvorov, z likvidácie odpadu alebo obchodných spoločností z celého Slovenska. Drevo-Rec tento drevný odpad triedi, spracováva a prináša ho do ďalšieho najlepšieho možného cyklu využitia. V závislosti od druhu dreva to môže byť drevotrieskový priemysel alebo certifikovaná tepelná recyklácia.